GÜNÜN SÖZÜ

"Batılılar bizi kandırmaktadır." Bu iddiaya inanmak aslında bizim Batılılar'dan aptal olduğumuza inanmakla eşdeğerdir.İskender Öksüz

24 Eylül 2018 12:49 Hepsini Gör

YAZARLAR

M. Şefik Postalcıoğlu Dosyası

GÜNCEL YAZARLAR

Özcan PEHLİVANOĞLU

Doğaya Yani Üretime Dönün!...

Fikret Karatepe

Gel...

Mustafa KÜPÇÜ

Fix’in Tuzağı!...

Prof.Dr. Hacı DURAN

Ahlak Hayatın Sanatıdır...

Mualla Yasdıman

Günçiçek/zaman (5)...

Akademisyen Karaçay Ahıskalı

Yağmacı Demokrasi...

Eğitimci, Şair ve Yazar Osman Oktay

Din Görevlilerinin Genel Kültür, Din ve Siyas...

Prf. Dr. Ahmet M. Gökçen

Faiz Tartışmaları...

Nesim YALVARICI

Vatan Elden Gidince!...

Mehmet Oğuzhan ALTUN

Putin ve Yeni Rus Oligarşisi...

Doç. Dr. Taner TATAR

Gibi...

Yrd. Doç. Dr. Banu GÜRER

Din ve Dünya (2)...

Aydın Gözüyle

Tarih: 24 Eylül 2018 Yazar: Muhsin BOZKURT-Tarihçi Kategori: Güncel

Bütün dünya devletleri bilsin ki, mazlum ve masum insanların zarar görmesi kaçınılmaz olan terör faaliyetlerini sürdürmek isteyen devletler bilsin ki, özellikle teröre kucak açan, terörü destekleyen, terörü besleyen, terörü kışkırtan malum devletler bilsinler, korksunlar ve titresinler ki, terör er-geç kendi ayaklarına dolaşacak, kendi insanlarına zarar verecek, kendi ülkelerinin parçalanmasına önayak olacak.

 

 

Devamı »

Tarih: 23 Eylül 2018 Yazar: Oğuz ÇETİNOĞLU-Ekonomist, Araştırmacı-Yazar Kategori: Röportaj

Çetinoğlu: Hazar Hakanlığı ne zaman kuruldu?

Prof. Taşağıl: Hazar Hakanlığının gerçek kuruluşu 630 yılındadır. Bu tarihte doğuda Göktürk devleti fetret devrine girince, Hazarlar bağımsız kaldılar. Hazar-Bizans ortak hareketinin neticesinde Sasanî İmparatorluğu zayıfladı, arkasından İslâm kuvvetleri tarafından yıkıldı. İslâm kuvvetleri Kafkaslarda Ermenia bölgesine ilerleyince, Hazar-Bizans dostluğu daha da arttı. 685-695 yıllarında Bizans tahtında oturan İmparatorlar İkinci Justinianus ve 741-775 yılları arasındaki Bizans imparatoru Beşinci Costantinus, Hazar prensesleri ile evlendiler. Costantinus'un Hazar prensesi Çiçek'den doğma oğlu Dördüncü Leon 775-780 yıllarında Bizans tahtında oturdu. Hazar Leon olarak tanınmıştır. Bizans imparatorları çoğu zaman kendi iç ve dış meselelerinde Hazarların yardımını sağlamaya çalıştılar. Sekizinci ve dokuzuncu yüzyıllarda Hazar Hakanlığı genişleyerek Doğu Avrupa'nın en önemli devleti oldu.

 

 

Devamı »

Tarih: 22 Eylül 2018 Yazar: Av. Tevfik KARABULUT-Hukukçu Kategori: Şiir Defteri

Martılar tepemizde öğütürken zamanı ,

Hani ya sözleşmiştik sessiz bir yaz akşamı

Ummanlarda yazılsın bu şarkının devamı

Dalgalar alın beni götürün enginlere

 

 

 

Devamı »

Tarih: 20 Eylül 2018 Yazar: Özcan PEHLİVANOĞLU-Hukukçu Kategori: Güncel

Türkiye kötü yönetiliyor. Siyasetin iktidarından ve muhalefetinden ümitsiziz! Öyle ise bireysel çözümler üretmemiz gerekir diye düşünüyorum.

Türk Milletinin çoğunluğu köylüdür. Ekmeyi biçmeyi bilir... Gelin kendimize yetecek kadar herkes kendi için üretsin. Böylece hem doğamıza hem hayvancılığımıza hem de ülkemize çok faydalı oluruz!

Köy Enstitülerinin ulvi amaçlarına benzer üretim odaklı bireysel hareketler başlatalım. Konuşmanın ötesine geçelim. Ata toprakları hepimizi geriye çağırıyor.

 

 

Devamı »

Tarih: 19 Eylül 2018 Yazar: Süleyman PEKİN-Eğitimci Kategori: Güncel

Dünya üzerindeki 7,5 milyar insan temelde 2 tarikata mensuptur: Vicdanîler ve işkembevîler.. Ve aralarındaki terazidir tarih. Gerçi birinciler ikincilerin azamî 10'da 1'i olabilmişlerdir sürüsüne bereket yüzyıllar boyunca. Yine de vicdanlıların yüzü suyu hürmetine dalgalanır iyiliğin bayrağı. Ve varoluşun sırrı işte budur.

 

 

Devamı »

(Yazı Arşivi)

Haftanın Karikatürü

Tarih: 24 Eylül 2018 Yazar: Murat YILMAZ-Karikatürist Kategori: Karikatürler

karikatür

(Karikatür Arşivi)

Etkinlik Haberleri

Eylül 08 2018

- Kocaeli Aydınlar Ocağı, Ertuğrul Gazi’yi anmak için Söğüt’te

Söğüt - 08 Eylül 2018

 

Her yıl düzenlenmekte olan Ertuğrul Gazi'yi anma ve Yörük şenlikleri için Bilecik valisinin daveti üzerine Söğüt'e giden Kocaeli Aydınlar Ocağı mensupları(Başkan Ruhittin Sönmez, İdris Türkten, Av. Naci Kara ve Selçuklu Düşünce Kulübü Başkanı Süleyman Pekin) orada tarihi bir gün yaşadılar. Yurdun dört bir yanından gelen Yörüklerin çadır ve otağlarını ziyaret ederek onlarla hasbihal ettiler.

Kocaeli Aydınlar Ocağı, Ertuğrul Gazi’yi anmak için Söğüt’te  Haberin Devamı

 
Ağustos 26 2018

- Dostları Dr. Şefik Postalcıoğlu’nu andı.

Bahçecik - 26 Ağustos 2018 - 10 00

 

7 yıl önce aramızdan ayrılıp ebediyete uğurladığımız Dr. Şefik Postalcıoğlu, Bahçecikteki kabri başında anıldı. Çok sayıda sevenlerinin katıldığı toplantıda Ankara'dan komşuları olan mevlidhan İlhan Tok ve Fevziye Camii dernek başkanı Hafız Ahmet Görgün, mezarı başında kur'an okudular.

 

 

   Dostları Dr. Şefik Postalcıoğlu’nu andı.  Haberin Devamı

 
Mayıs 16 2018

- Selçuklu DK’nın Farklı Zenginliği

TES Salonu - 16 Mayıs 2018 - 18 00

 

Moderatörlüğünü Selçuklu Düşünce Kulübü Başkanı Süleyman Pekin'in yaptığı toplantının konusu hakkında Sayın Pekin; "seçim sath-ı mailinde ve ayrışmaların daha fazla hissedileceği bir ortamda farklılıkları bir zenginlik, farklı fikirleri de teşhis ve çözüm bereketi" olarak tanımladı. Girizgâhı İsmet Özel'in "Yolumuz birbirimizi anlamaktan geçmiyorsa, hiçbir yere varamayacağız demektir" sözünün çerçevesiyle özetledi.

 

 

Selçuklu DK’nın Farklı Zenginliği  Haberin Devamı

 
Mayıs 01 2018

- Kocaeli Aydınlar Ocağı Yönetimi Sakarya Aydınlar Ocağının tiyatro Etkinliğine Katıldı.

Sakarya - 01 Mayıs 2018 - 19 00

 

Sakarya Aydınlar ocağı, Azerbaycan Cumhuriyeti kültür ve turizm bakanlığı İrevan Devlet tiyatrosunun İftihar Priyef yönetimindeki "Soykırım Tarihi'nin Destanı" Tiyatro gösterisini Anadolu Aydınlar Ocağı "Candaşlık projesi rehberi Prof. Dr. İbrahim Öztek öncülüğünde gösterime sundu. Çok sayıda izleyicinin büyük bir ilgiyle izlediği gösteriye; Kocaeli Aydınlar Ocağı Bşk. Av. Ruhittin Sönmez, Dr. Ayşe Gülden Sönmez, Yönetim Kurulu üyesi idris Türkten, Yönetim Kurulu üyesi Hikmet Baltacı ve eşleri katıldılar.

 

 

Kocaeli Aydınlar Ocağı Yönetimi Sakarya Aydınlar Ocağının tiyatro Etkinliğine Katıldı.  Haberin Devamı

 
Nisan 18 2018

- Vefatının 1. Yıldönümünde Nihat Gürer, Gönül Dostları tarafından Anıldı.

Şefik Postalcıoğlu Salonu - 18 Nisan 2018 - 19 00

 

21 Ocak 2017 tarihinde yitirdiğimiz Kocaeli Aydınlar Ocağımızın kurucusu, başkanı, değerli işadamı ve siyasetin duayeni Nihat Gürer, Kocaeli Aydınlar Ocağımızın tertiplediği "Nihat Gürer'i Anma Toplantısı" etkinliğinde çok sayıda gönül dostlarının katılımlarıyla anıldı.

 

 

Vefatının 1. Yıldönümünde Nihat Gürer, Gönül Dostları tarafından Anıldı.  Haberin Devamı

 

(Haber Arşivi)

KAO TV

Resim Albümlerimizden

Resim albümlerimizi http://www.flickr.com/photos/kaoresimleri adresinde görebilirsiniz.

Son Güncellemeler

Takip et: twitter.com/kocaeliaydinlar

Sitede yer alan her türlü yazı, şiir, karikatür vb. eserlerden, eser sahibi sorumludur. Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın resmi görüşü olarak değerlendirilemez.

Akça Koca Kültür Platformu