YAZARLAR

M. Şefik Postalcıoğlu Dosyası

Duyurular

Şubat 22 2019

Samsun Kitap Fuarında İmza Töreni

Samsun - 22 Şubat 2019 - 14 30

Yazarımız Atilla Çilingir, TÜYAP Samsun kitap fuarında ADD Samsun Şubesi Standı 1. Salon 502 B de kitaplarını imzalayacaktır.

 

Tarih ve Saat:

22 Şubat Cuma Saat:14 30

23 Şubat Cumartesi saat: 12 00

 

 

Daha Fazla Bilgi »

Şubat 22 2019

Gençler Kürsüde

TES Konferans Salonu - 22 Şubat 2019 - 19 00

Gençler Kürsüde programımızın bu ayki konuğu, Başiskele İmam Hatip Lisesi 12. Sınıf Öğrencisi Sayın Yuşa Çetin, "Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları 1, 2, 3 ile Schrödinger'in kedisi kitaplarındaki Küresel Düzen" konusunu işleyecektir. Bütün gönül dostlarımız davetlidir.

Yer: TES Konferans Salonu

Tarih: 22 Şubat 2019 Cuma

Saat: 19 00

Kocaeli Aydınlar Ocağı Yönetimi

 

 

Daha Fazla Bilgi »

Şubat 20 2019

Fırat Yılmaz Çakıroğlunun Katledilişinin 4. Yılı

İzmir - 20 Şubat 2019

Ege Üniversitesinde 20 Şubat 2015'te PKK'lı öğrencilerle çıkan kavgada Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4. sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu hayatını kaybetmiş, 7 kişi yaralanmıştı. Gözaltına alınan Sosyoloji Bölümü 4. sınıf öğrencisi PKK'lı Nurullah Semo tutuklanmış, 7 zanlı adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Semo, "Kasten öldürmek" ve "Devletin birliğini ve ülkenin bütünlüğünü bozmak" suçlarından ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmıştı.

 

 

Daha Fazla Bilgi »

Aydın Gözüyle

Tarih: 21 Şubat 2019 Yazar: İdris TÜRKTEN-Tekniker Kategori: Güncel

Yıllardır milletvekilliği, bakanlık yapmış birisi özellikle Milli Eğitim Bakanlığı gibi bir bakanlık, sırf kendi partisinin başkan adayı kazansın diye: "Adayımıza vereceğiniz her oy, ruz-u mahşerde size belge olacaktır" gibi saçma sapan bir sözün altına nasıl sığınır, bunun adı din ile, Allah ile aldatmak değilmidir? Müslüman Türk Milletine bu kadar alçaltıcı bir sözü söylemeği bir insan nasıl reva görür kendine?

 

 

Devamı »

Tarih: 20 Şubat 2019 Yazar: Süleyman PEKİN-Eğitimci Kategori: Güncel

Bir devletten başka bir devlete geçiş aynı milletin tarihinde bile olsa hep sancılı olmuştur. Tükenen Selçuklu'nun bir kenar ucundan boy vererek filizlenen yeni devlet (Osmanlı), hem yeni bir iddiadır hem de eskinin mirasçıları ile 2 yüzyıllık kendini kabul ettirme kavgasıdır. Fakat çatışma süreci ne kadar çabuk atlatılırsa yeni devletin halkına açacağı alan da o kadar imkânbahş olur. Devlet adamı ciddiyeti ve yönetici sorumluğu bu noktada devreye girmeli veyahut ciddiyetsizlik - sorumsuzluk millete bedavadan gölge etmemelidir.

 

 

Devamı »

Tarih: 20 Şubat 2019 Yazar: Oğuz ÇETİNOĞLU-Ekonomist, Araştırmacı-Yazar Kategori: Kültür - Sanat

Nazir Ehmedli'nin dokuzuncu kitabı, edebiyat dünyâmıza yepyeni doğrularla çıkıp geldi: 'Hak Nâhak Seçiler Hak Dîvânında'

'Hak Nâhak Seçiler Hak Dîvânında' cümlesini Türkiye Türkçesiyle şöyle ifâde edebiliriz: 'Haklı-Haksız Halk Dîvânında Seçilir.' Bilindiği gibi 'hak divânı': 'adâlet makamı' veya 'adâlet divanı' demektir.

 

 

Devamı »

Tarih: 20 Şubat 2019 Yazar: Muhsin BOZKURT-Tarihçi Kategori: Güncel

Ateşin ateşle değil, su ile söndürülebileceğini;

Hatırdan uzak tutmayalım.

Hepimiz birbirimize karşı su gibi azîz olalım.

Hem söndürelim, hem kazanalım.

Çünkü hasımdan kurtuluşun asıl yolu;

Hasmı, kendimize dost kılmaktan geçer.

Böylece hem hasımdan kurtulur,

Hem de bir dost daha kazanmış oluruz.

 

 

Devamı »

Tarih: 19 Şubat 2019 Yazar: Atilla Cilingir-E. Sb. Kıbrıs Gazisi-Yazar Kategori: Güncel

1919 dan 2019 a kadar aradan yüz yıl geçti. Önce kentimizin ve ülkemizin en verimli tarım arazilerinin üzerinde oturma şansını yitirdik. Ovalarımız, tütünümüz, pancarımız yitti. Tohumumuz yitti, tohumumuz! Kara koyunumuz, mandamız, sığırımız yitti. Artık sanatçılarımız ürettikleri ile bizleri buluşturamıyor. Sesimizi, rengimizi yitirdik. Yedi düvele borçlandık. Devrimlerimizi, devrimcilerimizi, Cumhuriyetimizin en temel ilkelerini yitirdik.

 

 

Devamı »

(Yazı Arşivi)

Haftanın Karikatürü

Tarih: 13 Şubat 2019 Yazar: Murat YILMAZ-Karikatürist Kategori: Karikatürler

karikatür

(Karikatür Arşivi)

Etkinlik Haberleri

Ocak 30 2019

- Kocaeli Aydınlar Ocağı Erol Mütercimleri Konuk Etti

Fuar içi Sivil toplum merkezi - 30 Ocak 2019 - 14 00

 

Kocaeli Aydınlar Ocağının seri konferansları devam ediyor. 07 Aralık 2019 günü dinlediğimiz Eski Milli Savunma Bakanlığı Genel Sekreteri Ümit Yalım konferansından sonra, "Gençler Kürsüde"(25 Aralık 2019) programı ile devam eden konferans etkinliklerimiz 30 Ocak günü Sivil Toplum Örgütleri toplantı salonunda düzenlenen konferansta bu defa ünlü Stratejist Erol Mütercimler konferansıyla devam edildi.

 

 

Kocaeli Aydınlar Ocağı Erol Mütercimleri Konuk Etti  Haberin Devamı

 
Ocak 23 2019

- Aydınlar Ocağı Nihat Gürer’i Mezarı Başında Andı

Gündoğdu Köyü-İzmit - 23 Ocak 2019 - 15 00

 

Kocaeli Aydınlar Ocağı kurucularından, İlim İstişare Kurulu Başkanımız Kocaeli Ticaret Odası eski Başkanlarından Merhum Nihat Gürer'i vefatının 2. Yılında Kocaeli Aydınlar Ocaklı gönül dostları, mezarı başında kur'an okuyarak andılar. Merhuma Allah'tan rahmet diliyoruz.

 

 

Aydınlar Ocağı Nihat Gürer’i Mezarı Başında Andı  Haberin Devamı

 
Ocak 12 2019

- Kocaeli Aydınlar Ocağı, Kocaeli Yeniden Aydınlanma Derneğinin Konferansında

Kebap Lezzet Diyarı İzmit - 12 Ocak 2019 - 10 01 2019

 

Kocaeli Yeniden Aydınlanma Derneğinin düzenlemiş olduğu kahvaltılı konferansta konuşan Dr. Sakin Öner, oldukça kalabalık bir dinleyici topluluğuna hitabetti. "Türk milliyetçilerinin bugünkü meseleleri" adlı konferansta Dr. Sakin Öner, küçük halk topluluklarının millet oluşumunda milliyetçiliğin önemini vurgularken, değişik bilim adamlarının milliyetçilik konusundaki görüşlerinden de örnekler verdi.

 

 

Kocaeli Aydınlar Ocağı, Kocaeli Yeniden Aydınlanma Derneğinin Konferansında  Haberin Devamı

 
Ocak 05 2019

- Kocaeli Aydınlar Ocağı Yönetiminden Dr. Özcan Avcı’ya Tebrik Ziyareti

Kocaeli MEDİCALPARK - 05 Ocak 2019 - 15 00

 

Kocaeli Aydınlar Ocağı Yönetim Kurulu Üyeleri, KAO yönetiminden Dr. Özcan Avcı'yı MEDİCALPARK Hastanesi Başhekimliğine atanması münasebetiyle makamında tebrik ziyaretinde bulunmuşlardır. Arkadaşlarını güler yüzle karşılayan Özcan avcı bu ziyaretten oldukça memnun olduğunu belirterek misafirlerine ikramlarda bulunmuştur.

 

 

Kocaeli Aydınlar Ocağı Yönetiminden Dr. Özcan Avcı’ya Tebrik Ziyareti  Haberin Devamı

 
Aralık 29 2018

- Başsağlığı ziyareti

Derince - 29 Aralık 2018 - 14 00

 

Geçtiğimiz hafta annesini kaybeden ocağımızın yönetim kurulu üyesi Av. Şeref Gönenli'ye Kocaeli Aydınlar Ocağı yönetimi başsağlığı ziyaretinde bulundu.

 

 

Başsağlığı ziyareti  Haberin Devamı

 

(Haber Arşivi)

KAO TV

Resim Albümlerimizden

Resim albümlerimizi http://www.flickr.com/photos/kaoresimleri adresinde görebilirsiniz.

Son Güncellemeler

Takip et: twitter.com/kocaeliaydinlar

Sitede yer alan her türlü yazı, şiir, karikatür vb. eserlerden, eser sahibi sorumludur. Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın resmi görüşü olarak değerlendirilemez.