GÜNÜN SÖZÜ

Bir kişiye iyilik yapmak istiyorsan ona balık verme, balık tutmayı öğret. Konfüçyüs

25 Ağustos 2019 21:05 Hepsini Gör

YAZARLAR

M. Şefik Postalcıoğlu Dosyası

Anasayfa » Duyurular » Aydınlar Ocakları Olarak, Bölücü Örgütü Kınamayan Bildiriyi Şiddetle Kınıyoruz

 
Ocak 15 2016

Aydınlar Ocakları Olarak, Bölücü Örgütü Kınamayan Bildiriyi Şiddetle Kınıyoruz

İstanbul - 15 Ocak 2016 -

 

Aydınlar Ocakları Olarak, Bölücü Örgütü Kınamayan Bildiriyi Şiddetle Kınıyoruz

Aydınlar Ocağı Genel Merkezi Yönetim Kurulu olarak, Güneydoğu bölgemizdeki terör olayları hakkında, "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" adı altında toplananların yayınladıkları, "Bu Suça Ortak Olmayacağız" başlığı altındaki bildirideki ifadeleri şiddetle ve nefretle kınıyoruz.

"Bu ülkenin akademisyen ve araştırmacıları olarak bu suça ortak olmayacağız!" diye başlayan bildiride, bölücü terör örgütü PKK ve onun şehir yapılanması olan KCK hakkında hiçbir suçlamada bulunulmayarak, doğrudan doğruya "devletin güvenlik güçleri" suçlanmış, devletin Güneydoğu'da kasıtlı ve planlı bir kıyım yaptığı ve bilinçli sürgün politikası uyguladığı" iddia edilmiştir. Bildiri, "Devletin vatandaşlarına uyguladığı şiddete hemen şimdi son vermesini talep ediyoruz" ifadesiyle sona ermiştir.

Bildiriye imza atanların, "milletimizin birlik ve kardeşliğine, vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve devletimizin milli ve üniter yapısına, egemenlik ve bağımsızlığımıza" kasteden eli kanlı bölücü terör örgütü PKK'yı suçlamayıp, Türkiye Cumhuriyeti devletini suçlamaları, hiçbir milli hassasiyetleri olmadığını gösterdiği gibi, akademisyen haysiyeti ve objektifliği ile bağdaşmamaktadır.

Aydınlar Ocağı Genel Merkezi Yönetim Kurulu olarak, bölücü PKK ve KCK örgütleri ile yapılan meşru mücadelede, Türkiye Cumhuriyeti devletini ağır bir dille suçlayan bu bildiriyi imzalayanları  şiddet ve nefretle kınıyoruz. Bildiriden imza çekmek bir çözüm değildir. Önemli olan böyle bir bildiriyi imzalamamış olmaktır.

Aydınlar Ocağı Genel Merkezi Yönetim Kurulu

 

 

 

Sitede yer alan her türlü yazı, şiir, karikatür vb. eserlerden, eser sahibi sorumludur. Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın resmi görüşü olarak değerlendirilemez.