GÜNÜN SÖZÜ

Bir kişiye iyilik yapmak istiyorsan ona balık verme, balık tutmayı öğret. Konfüçyüs

25 Ağustos 2019 22:03 Hepsini Gör

YAZARLAR

M. Şefik Postalcıoğlu Dosyası

Anasayfa » Duyurular » Merkez Bankası E. Başkanı Durmuş Yılmaz Kocaeli’de

 
Kasım 26 2016

Merkez Bankası E. Başkanı Durmuş Yılmaz Kocaeli’de

Kocaeli-Otel Asya - 26 Kasım 2016 - 19 00

 

Merkez Bankası E. Başkanı Durmuş Yılmaz Kocaeli’de

Merkez Bankası E. Başkanı Durmuş Yılmaz, Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın davetiyle, 26 Kasım Cumartesi saat 19'da Otel Asya'da konuşacak.

Amerikan doları 3,41 TL'yi geçti. 5 günde bir mazota ve benzine zam geliyor. Bazı ithal ürünlerine %25 vergi kondu. Kapanan işyerleri, ödenmeyen çek ve senetler çoğaldı. İşsizlik artıyor. Üretim azalıyor.

Ekonomik krize mi giriyoruz?

Merkez Bankası neler yapabilir, sadece Merkez Bankası'nın alacağı tedbirler yeterli mi?

Faizler iner mi, çıkar mı?

Borçlar ödenir mi, yatırımlar devam edebilir mi?

Vatandaş nasıl etkilenir?

OHAL sürecinin ekonomik gelişmelere tesiri nedir?

3 milyon Suriyeli mülteci, terörle mücadele ve sınır dışı askeri harekatın ekonomiye etkisi hangi boyutta?

Hukuk devleti ve ekonomik gelişme kavramlarının bir ilişkisi var mı?

Devlet ne yapmalı?

Millet birey ve toplum olarak ne yapmalı?

Bütün bunları ve benzeri soruların cevabını en yetkin bir uzmandan dinlemek istiyorsanız, Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın programına davetlisiniz.

Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın programının konuşmacısı Durmuş Yılmaz Cumhuriyet tarihimizin en başarılı Merkez Bankası Başkanı. 2009 yılında Euromoney dergisi tarafından "Yılın Merkez Bankası Başkanı" unvanlarının verildiği çok başarılı bir ekonomist, bürokrat ve siyasetçi.

Durmuş Yılmaz ekonomik meselelere siyaset gözlüğü ile bakmayan, ülke menfaatleri için makul ve uygulanabilir çözüm yollarına kafa yoran ve bunları kamuoyu ile paylaşan, en yetkin fakat o kadar da mütevazı bir kişilik.

 

Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Av. Ruhittin Sönmez aylık yemekli konferans toplantılarımız kapsamında bu defa ülkemizin en güncel ve en önemli bir meselesi, en yetkin bir uzmanın dilinden değerlendirilecek. Merkez Bankası E. Başkanı Sayın Durmuş Yılmaz'ı İzmitlilerle buluşturmaktan mutluyuz. Konuya ilgi duyan herkesi davet ediyoruz" dedi. (0505-357 24 50 nolu telefondan rezervasyon yaptırılması gerekiyor.)

 

 

Sitede yer alan her türlü yazı, şiir, karikatür vb. eserlerden, eser sahibi sorumludur. Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın resmi görüşü olarak değerlendirilemez.