GÜNÜN SÖZÜ

Cumhuriyetler Zenginlikten, Diktatörlerde Yoksulluk Yüzünden Yıkılırlar.// MONTESQUİEU

20 Haziran 2018 02:30 Hepsini Gör

YAZARLAR

M. Şefik Postalcıoğlu Dosyası

Anasayfa » Faaliyetlerimiz » Diğer Etkinlikler » İzmit’te Şeb-i Arus gecesi

İzmit’te Şeb-i Arus gecesi

Sabancı Kültür Merkezi - İzmit - 18 Aralık 2010

Resim

İzmit Belediyesi ve Kocaeli Mevlana Kültürü Tanıtma ve Yaşatma Derneği'yle ortaklaşa düzenlenen Hz. Mevlana Celalettin Rumi'nin 737. ölüm yıldönümü Şeb-i Arus gecesi büyük coşkuyla kutlandı.

Sabancı Kültür Merkezi'nde düzenlenen geceye kalabalık davetli topluluğu katıldı. Gecenin açış konuşmasını yapan Kocaeli Mevlana Kültürü Tanıtma ve Yaşatma Derneği Başkanı Selman Karaaslan, İzmit Belediyesi'ne desteğinden için teşekkür etti. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan yaptığı konuşmada, "İçindeki Allah sevgisinin yoğunluğuyla ölümünü bir düğün olarak niteleyen Hz. Mevlana insanlık tarihinin en önemli düşünürlerinden birisidir. Farklı toplumların felsefesini bugün bile hayranlıkla takip ettiği Mevleviliğin kurucu Hz. Mevlana'nın sabır, sevgi ve hoşgörüyü esas alan düşünceleri asırlar boyunca başta Türk toplumu olmak üzere insanlığa ışık tutmuştur." dedi.

Mustafa Özbağ Başkanlığındaki Bursa Karabaş-ı Veli Kültür Derneği sema gösterisi ve ney dinletisi davetliler tarafından büyük ilgi gördü.

Resimler

Bursa Karabaş-ı Veli Kültür Derneği Yöneticisi Mustafa Özbağ Hz. Mevlana ve sema hakkında bilgi verirken

KOÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Recep Tarı Hz. Mevlana’ın 737. vuslat töreninde

Eğitimci Yunus Özen Şeb-i Arus törenlerinde

Bilgisayar Öğretmeni Göksu Özen İzmit Belediyesinin etkinliğinde

Kocaeli Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektronik Bilgisayar Eğitimi Bölümünde Öğretim Görevlisi Necla Bandırmalı sema törenlerinde

Toplantıya büyük ilgi gösteren İzmitliler

İzmitliler Sema töreninde

Semazenler Sabancı Kültür Merkezi sahnesinde

Sitede yer alan her türlü yazı, şiir, karikatür vb. eserlerden, eser sahibi sorumludur. Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın resmi görüşü olarak değerlendirilemez.

Akça Koca Kültür Platformu