GÜNÜN SÖZÜ

Cariyeye güzel elbise giydirsen hanım olmaz. Dede Korkut

18 Haziran 2019 15:51 Hepsini Gör

YAZARLAR

M. Şefik Postalcıoğlu Dosyası

Anasayfa » Faaliyetlerimiz » Diğer Etkinlikler » Sevenlerinin gözyaşı sel oldu

Sevenlerinin gözyaşı sel oldu

İzmit - 28 Ağustos 2011

Resim

İftar yemeği sonrası namaz kılmak için mescide giderken geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Dr. Şefik Postalcıoğlu'nu son yolculuğuna uğurlamak için  binlerce seveni  camiye koştu.

Uzun yıllardan beri ilimizde yaşayan, çalışkan, başarılı, güler yüzlü, dost canlısı bir hekim, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları uzmanı Op. Dr. Şefik Postalcıoğlu(57), katıldığı bir iftar yemeğinin ardından Sekapark alanındaki mescide gittiği sırada geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Postalcıoğlu için yapılan cenaze töreni ilimizde bu güne kadar yapılan en kalabalık cenaze töreniydi. Ailesini, dostlarını yasa boğan Postalcıoğlu için ilk tören uzun yıllar görev yaptığı ve emekli olduğu Seka Devlet Hastanesi önünde yapıldı. Postalcıoğlu'nun Fevziye Camiindeki cenaze Törenine Her Siyasi Görüşten Ve Her Kesimden İnsanlar Geldi.

İlk Tören SEKA Devlet Hastanesin de      
Op. Dr. Şefik Postalcıoğlu için ilk tören, uzun yıllar görev yaptığı ve buradan emekliye ayrıldığı Seka Devlet Hastanesi bahçesinde yapıldı. Törene, Vali Ercan Topaca, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, hastane başhekim yardımcısı Dr. Yaşar Sönmez, hastane çalışanları, meslektaşları ve sağlık personeli katıldı. Başhekim yardımcısı Sönmez, meslektaşı Postalcıoğlu'nun zamansız vefatı kendilerini derinden üzdüğünü söyledi.

6 Bin Ameliyat Yaptı
Hastane önündeki törene katılan vali Ercan Topaca, burada yaptığı konuşmada Dr. Şefik Postalcıoğlu'nun yaşamından kesitler sundu ve 1984 yılından bu yana görev yaptığı Kocaeli'nde tam 6 bin ameliyat yaptığını söyledi. Topaca, "Dost bir insandı. Herkesin üzerinde uzlaşacağı demokrat biriydi. Başarılı bir hekimdi. Kocaeli'ne ilk geldiğimde rahatsızlandığımda yanına gittim ve beni ilk muayene eden kişidir. Öyle bir insandı ki dostlarından, sevenlerinden asla para da almazdı. Muayene olduğumda ne kadar zorladıysam ücret almadı. Postalcıoğlu, böyle dost canlısı bir insandı. Onun için para pul önemli değildi, ÖNEMLİ OLAN İNSANLIKTI. NUR İÇİNDE YATSIN" DEDİ.

TBMM Başkan Vekili Meral Akşener                                                                        

TBMM Başkan Vekili Dr. Meral Akşener eşi Tuncer Akşener ile birlikte Dr. Şefik Postalcıoğlu için Ankara'dan geldi. Fevziye Camii ve Bahçecik Damlar Kabristanına giden Dr. Meral Akşener cenaze evine de uğrayarak Zeynep Postalcıoğlu ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diledi.

Bakan Ergün de Cenaze de
Op. Dr. Şefik Postalcıoğlu'nun Fevziye Camiinde  öğlen kılınan cenaze namazına Bilim, Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün'de katıldı. Ergün, taziyeleri kabul eden Postalcıoğlu'nun yakınlarına ve oğlu Orhan'a başsağlığı diledi.

Sözer ve Kalkan Cenaze'de
Dost canlısı olan Postalcıoğlu'nun cenaze törenine, vali olan iki eski dostu da katıldı. Geçen dönem ilimizde görev yapan halen Edirne valisi olan Gökhan Sözer ile bir dönem ilimizde vali yardımcısı olarak görev yapan, daha sonra İstanbul'da yeni kurulan Sancaktepe ilçesi kaymakamlığından geçtiğimiz günlerde imzalanan kararnameyle Artvin valiliğine atanan Necmettin kalkan'da katıldı.

Mahşeri Kalabalık Vardı

Op. Dr. Şefik Postalcıoğlu'nun cenaze töreninde mahşeri bir kalabalık vardı. Cenaze törenine  TBMM Başkan Vekili Dr. Meral Akşener, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Milletvekilleri Fikri Işık (AKP), İlyas Şeker (AKP), Lütfü Türkkan (MHP), Mehmet Hilal Kaplan (CHP), Zeki Aygün (AKP), Artvin Valisi Necmettin Kalkan, Edirne Valisi Gökhan Sözer, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Eski Kocaeli Milletvekilleri Bekir Yurdagül (CHP), Cumali Durmuş (MHP), Halil İbrahim Artvinli (DYP), İsmail Kalkandelen (DYP) ve Kemal Köse (MHP), Kocaeli İl Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur, DYP Eski Milletvekilleri ve Üsküdar Musiki Cemiyeti Başkanı Amir Ateş, Başiskele Kaymakamı Selami Aydın, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı İbrahim Keleş, Bestekar Erol Sayan, Körfez Ticaret Odası Başkanı Mustafa Efe, Mevlidhan İlhan Tok, Kocaeli Tabipler Odası Başkanı Prof. Dr. Cüneyd Özkürçügil, Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Şenol Ergüney, KOÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nazım Mutlu, Seka Devlet Hastanesi Eski Başhekimi Dr. Kemal Cebeci, Kocaeli SMMMO Başkanı Ender Şenol, Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Av. Ruhittin Sönmez, KOU Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Savaş Ayberg, Prof. Dr. Nurettin Abut, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Ali Ufuk Yaşar, Prof. Dr. Sadettin Hülagu, Prof. Dr. Recep Tarı, Prof. Dr. Oğuz Özbay, KOU Kandıra MYO Müdürü Prof. Dr. Yusuf Bayraktutan, Sakarya Aydınlar Ocağı Başkanı Doç. Dr. Mustafa Kemal Cerrahoğlu, Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Sedat Yücel, Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanı Erdoğan Alkan, Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emin Sezer, Yalova Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tuncay Güloğlu, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi, eski Belediye Başkanları Halil Vehbi Yenice (İzmit), İbrahim Gencer (Bahçecik), Abdullah Köktürk (Bekirpaşa), Musa Çoşkun (Uzunçiftlik), Ali Kahraman (Kuruçeşme), İsmail Özkar (Kullar), Sabri Gökbudak (Alikahya), İl Kültür Müdürü Adnan Zamburkan, Dilovası Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Metin Yahşi, siyasi partilerin İl ve İlçe Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşlarının yöneticileri ve Postalcıoğlu ile uzun yıllar birlikte çalışan meslektaşları ve binlerce seveni katıldı.

Bahçecik'te Toprağa verildi                        

1954 doğumlu, Hacettepe Tıp mezunu olan, 1984 yılından beri ilimizde görev yapan Dr. Şefik Postalcıoğlu, Zeynep Postalcıoğlu ile evli ve Orhan, Merve, Melike adında üç çocuk babası olan Şefik Postalcıoğlu, kılınan öğle namazını müteakip Fevziye Camii'nden alınarak Bahçecik Damlar Mezarlığında toprağa verildi.

Resimler

Sevgili eşini kaybeden Zeynep Postalcıoğlu ve çocukları Hastaneye gelirken

Sabahleyin Hastaneye ilk gelen Bestekar Erol Sayan

Hastane avlusu

Kocaeli Tabipler Odası Başkanı Prof. Dr. Cüneyd Özkürçügilda Hastane bahçesindeki törene geliyor

Kocaeli Valisi Ercan Topaca

Seka Devlet Hastanesi bahçesi

Selçuk Arslan ve Seka Devlet Hastanesi bahçesindeki törene katılanlar

Dr. M. Şefik Postalcıoğlu’nun tabutu omuzlar üzerinde

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu

SEKA Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Yaşar Sönmez

Hastane önündeki törende dua anı

Dr. M. Şefik Postalcıoğlu’nun Fevziye Camii bahçesine gelişi

TBMM Başkan Vekili Dr. Meral Akşener ve MHP İl Başkanı

TBMM Başkan Vekili Dr. Meral Akşener taziyede bulunurken

Bilim, Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün taziyede bulunurken

Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker (AKP)

Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker (AKP) taziyede bulunurken

Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan (MHP)

Eski Kocaeli Milletvekili Halil İbrahim Artvinli (DYP)

Eski Kocaeli Milletvekili İsmail Kalkandelen (DYP)

Alpaslan Seymen, Nevzat Sözer, Edirne Valisi Gökhan Sözer, İl Kültür Müdürü Adnan Zamburkan, eski Alikahya Belediye Başkanı Musa Çoşkun, CHP İzmit İlçe Başkanı Ömer Hazer

TV 41 Haber Müdürü Ahmet Sezgin, Edirne Valisi Gökhan Sözer’den değerlendirmelerini alırken

Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar

Taziyede bulunanlar

Ahsen Okyar, Selçuk Arslan

Aile adına taziyeleri kabul eden İsmail Orhan Postalcıoğlu

Cenaze namazına duranlar

Fevziye Camii avlusunu dolduran binlerce Dr. Postalcıoğlu’nun sevenleri

Fevziye Camii avlusu

Sami Kırcal taziyede

Cavit Sözer, Dr. Adnan Saroğlu, Erdal Baykara ve Edirne Valisi Gökhan Sözer Damlar Kabristanında

Nihat Gürer, Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan

Başiskele Kaymakamı Selami Aydın ve Hasan Yılman

Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi ve Ahsen Okyar Damlar Kabristanında

Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir, Makine Mühendisi Tuncer Akşener

Damlar Kabristanı

SEKA Devlet Hastanesinin efsane Başhekimi Dr. Kemal Cebeci, Hasan Yılman ile birlikte

Bestekar Mevlidhan Amir Ateş, eski Kocaeli İl Müftüsü Hikmet Kutlu ve hocalar birarada

Ahsen Okyar, İstanbul’dan gelen Av. Mustafa Özkurt ve ile birlikte

Hasan Yılman, Dr. H. İbrahim Kahraman, Ahsen Okyar ve Selçuk Arslan

Günay Gülcü, Bestekar Erol Sayan, Ahsen Okyar, Bestekar Amir Ateş, Selçuk Arslan, Ali Kahraman ve Adem Arı

Turan Çakar, Yalova Üniveristesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tuncay Güloğlu, Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emin Sezer, Ahsen Okyar ve Adem Arı

KOÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nurettin Abut ve Damlar Kabristanında Dr. Şefik Postalcıoğlu’nu ebediyete uğurlayanlar

Tarihi bir günü yaşayan Damlar Kabristanı

TBMM Başkan Vekili Dr. Meral Akşener Damlar Camii bahçesinde

Damlar Camii Derneği Başkanı Muhammer Kırdemir ve arkadaşları

Sitede yer alan her türlü yazı, şiir, karikatür vb. eserlerden, eser sahibi sorumludur. Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın resmi görüşü olarak değerlendirilemez.