GÜNÜN SÖZÜ

Herkes kolayca çöker, önemli olan direnebilmektir. John Steinbeck

19 Ağustos 2019 05:15 Hepsini Gör

YAZARLAR

M. Şefik Postalcıoğlu Dosyası

Anasayfa » Faaliyetlerimiz » Kültür Gezileri » İranlı Sanatçılarla Buluştuk

İranlı Sanatçılarla Buluştuk

İzmit Türk Ocağı - 06 Kasım 2018 - 14 00

Resim

Helikon Sanat Merkezi'nin misafiri olarak ilimize gelen ve peş peşe sergiler açan İranlı sanatçılara ülkelerine bakışımız ve Türk - İran ilişkileri hususunda Türkçe sunum ve İngilizce çeviri yapılarak söyleşi gerçekleştirildi. İzmit Türk Ocağı binasında yapılan sunumun organizasyonu Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Süleyman Pekin ile Helikon Art Center Derneği Başkanı Orhan Özçalık birlikteliğinde gerçekleşti.

Söyleşide ilk olarak ev sahibi İzmit Türk Ocağı Başkanı Yücel Alpay Demir söz alarak misafir sanatçılarla buluşmaktan memnuniyetini dile getirerek "hoş geldiniz" dedi. Ardından KAO Başkanı Süleyman Pekin, İran'ın kadim tarihi ve ön-Türklerle ilgileri hakkında akademik bilgiler verdi. Tarihî, coğrafî ve kültürel açıdan fazlasıyla birbirimize benzediğimiz İran'dan şehrimize gelen sanatçıların hem keyifle gezdiğimiz sergilerinden hem bu buluşmaya katılımlarında ötürü teşekkür etti; ABD yaptırımlarıyla zor geçmesi beklenen 2019 yılı için de dayanışma dileklerini iletti.

Son olarak Kocaeli Aydınlar Ocağı Yöneticisi ve İzmit Türk Ocağı üyesi Dr. Nural Savcı da İran Gezisiyle ilgili izlenimlerini paylaştı. Tahran'dan İsfahan'a, Tebriz'den Şiraz'a kadar İran kültür ve medeniyetinin etkileyici eserlerini büyük bir samimiyet ve heyecanla anlatan Savcı'ya zamanla İranlı sanatçılar da katıldı. Gitgide daha da renkli ve katılımcı olan söyleşi ikramlarla birlikte sona erdi.

Söyleşiye ocak mensupları haricinde Neda Tavallaee, Taraneh Tavallaee, Faegheh Farde Ghomi, Mahdieh Farhadkiaei, Masoud Jazani, Fatemeh Sabri, Homa Khosravi Jelodar, Anahita Ghazanfari, Sarasaadat Mirkhosravi, Rene Saheb, Avin Farhadi, Niloofar Salehi, Zoheir Hossein Javaheri, Vida Heydarzadeh, Shahab Gharghaei, Zahra Honarpisheh adlı İranlı sanatçılar katıldı.

 

 

Saadet Partisi Hayırlı Olsun Ziyaretine Geldi

Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Nurettin Çelik ve ekibi yeni seçilen Kocaeli Aydınlar Ocağı'nı tebriken Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Pekin'e tebrik ziyaretine geldi. Ziyarette KAO Yöneticileri Dr. Nural Savcı ve Alpay Çetin de hazır bulundu.

Sıcak ve samimi bir ortamda geçen ziyarette SP İl Başkanı Nurettin Çelik, Türkiye'nin sorunlarına bakışlarıyla alâkalı örnekler sundu ve Kocaeli'nin Aydınlarına bu ayrışma - kutuplaşma ortamında çok iş düştüğünü vurgulayarak yeni yönetime başarılar diledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Süleyman Pekin de birleştirici - kuşatıcı konuşmaları ve sorumlu siyaset anlayışları nedeniyle Saadet Partisi İl Başkanı'na teşekkür etti. Millet olmanın farklılıklarda birlikteliği gerektirdiğinin altın çizen Pekin, ziyarette hediye edilen çiçekten ötürü de şükranlarını iletti.

 

 

Resimler

Saadet Partisi Hayırlı Olsun Ziyaretine Geldi

Sitede yer alan her türlü yazı, şiir, karikatür vb. eserlerden, eser sahibi sorumludur. Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın resmi görüşü olarak değerlendirilemez.