YAZARLAR

M. Şefik Postalcıoğlu Dosyası

GÜNCEL YAZARLAR

Muhsin BOZKURT

Sorguluyorum...

Atilla Cilingir

Denktaş...

Cevat NAS

Teslimiyet! ...

A. Yağmur Tunalı

Sükut Akşamları 1...

Özcan PEHLİVANOĞLU

Türkân Bebek!...

Mustafa KÜPÇÜ

Fix’in Tuzağı!...

Prof. Dr. Mustafa E. ERKAL

NATO’dan Çıkmak Üzerine...

Prof.Dr. Hacı DURAN

Ahlak Hayatın Sanatıdır...

Mualla Yasdıman

Günçiçek/zaman (5)...

Akademisyen Karaçay Ahıskalı

Yağmacı Demokrasi...

Eğitimci, Şair ve Yazar Osman Oktay

Din Görevlilerinin Genel Kültür, Din ve Siyas...

Prf. Dr. Ahmet M. Gökçen

Faiz Tartışmaları...

Nesim YALVARICI

Vatan Elden Gidince!...

Mehmet Oğuzhan ALTUN

Putin ve Yeni Rus Oligarşisi...

Doç. Dr. Taner TATAR

Gibi...

Yrd. Doç. Dr. Banu GÜRER

Din ve Dünya (2)...

Anasayfa » Faaliyetlerimiz » Konferanslar

Konferanslar

Kasım 17 2017

- Kocaeli Aydınlar Ocağı’nda Efsane Müdür Sakin Öner Eğitimimizin Sorunlarını ve Çözüm Önerilerini Anlattı

İzmit Otel Asya - 17 Kasım 2017 - 19 00

 

İstanbul'un büyük ve nitelikli liselerinde yaptığı yöneticilik görevleri sırasında "efsane müdür" olarak anılan Aydınlar Ocağı Genel Başkan Yardımcısı Sakin Öner yaptığı genel değerlendirmeden sonra çözüm önerilerini sundu.

Milli Eğitim konusunda en yetkin isimlerden biri olan Sakin Öner sistemde bu kadar çok sayıda ve içerikte değişimin hiçbir ülkede yapılmadığını, sistemde alelacele ve hazırlıksız yapılan değişikliklerin fayda yerine zarar verdiğini anlattı.

 

 

Kocaeli Aydınlar Ocağı’nda Efsane Müdür Sakin Öner Eğitimimizin Sorunlarını ve Çözüm Önerilerini Anlattı  Haberin Devamı

 
Ekim 21 2017

- Selçuklu Düşünce Kulübünden "Paralel Devlet Yapılanmaları"

TES Türk Eğitim Sen Salonu - 21 Ekim 2017 - 18 30

 

Her Perşembe Peygamber'le görüştüğünü iddia eden, şefkat tokadı ve gazap tokadı gibi kavramlarla ekibini konsolide eden ve millî bağlar, manevî bağlar, aile bağları, hemşehrilik bağı gibi hiçbir bağ bırakmayarak Mankurtlaşma gerçekleştiren Cemaat'in 15 Temmuz sonrası gücünün kısmen kırıldığını fakat tehlikesinin devam ettiğinin altını çizen Eryılmaz, Suriye ve Irak'ta yaşananlar sonrası ABD'nin F.Gülen eliyle Türk Ordusu'na format atma ihtiyacı hissettiğini ifadelendirdi.

 

Selçuklu Düşünce Kulübünden "Paralel Devlet Yapılanmaları"   Haberin Devamı

 
Eylül 29 2017

- Selçuklu’da “Endüstri 4.0” Konuşuldu

Türk Eğitimsen Konferans salonu - 29 Eylül 2017 - 14 00

 

Selçuklu Düşünce Kulübü'nün 2017-18 Sezonunun ilk toplantısında Enerji ve Endüstri 4.0 konusu ele alındı. Teknik Öğretmen ve Yenilenebilir Enerji Uzmanı Selçuk Aytın'ın yaptığı sunum oldukça ilgi çekti.

 

Selçuklu’da “Endüstri 4.0” Konuşuldu   Haberin Devamı

 
Eylül 02 2017

- Kocaeli'de Milli Kuruluşlar Bayramlaştı:

TES Türk Eğitim Sen Salonu - 02 Eylül 2017 - 14 00

 

Kocaeli Milli kuruluşlar birliği, her bayram olduğu gibi bu yıl Kurban Bayramında da TES Türk Eğitimsen Salonunda bir araya gelerek bayramlaştılar.

Kocaeli  Haberin Devamı

 
Mayıs 11 2017

- “Karamanoğulları Gibiydik, Sembol Fetişizmine Kurban Gittik”

TES Türk Eğitim Sen Salonu - 11 Mayıs 2017 - 19 00

 

"Toplu iğneyle kazıyoruz, üstüne kepçelerle lağım döküyorlar. Ümmî sayacağımız adamlar bir kalemde 5-10 yılınızı sâkıt kılıyorlar. Mücadelenizin bir gününe değmez tipler hakkınızda istihza cümlesi kuruyorlar" gibi ilginç saptamalarda bulunan Ağıralioğlu, yine kendine has cümlelerle yoğun izleyici kitlesine sorular yöneltti: "Yeni Türkiye'nin Nurettin Topçu'su kim; Rasim Ozan mı, Nagehan mı? YÖK Nihat Hatipoğlu'na mı kaldı? Devlet adamlarının diline argoyla beraber yansıyan sululuk bir özgüven patlaması mıdır? Müslüman yalan söylemez; kim söylemiyor? Müslüman çalmaz; kim çalmıyor?"

 

“Karamanoğulları Gibiydik, Sembol Fetişizmine Kurban Gittik”   Haberin Devamı

 
Nisan 07 2017

- İlhan Kesici Konferansı: "2017 ve Sonrası Ekonomik ve Siyasi Gelişmeler"

İzmit Otel Asya - 07 Nisan 2017 - 19 00

 

Kocaeli Aydınlar Ocağı, 16 Nisan 2017 Referandum'u öncesi Sayın Meral Akşener'den sonra İstanbul Milletvekili İlhan Kesici'yi de EVET- HAYIR konusunda görüşlerini almak için otel Asya'da konuk etti. Rekor sayıda davetlinin katıldığı konferansa, konuşması sırasında Sayın kesicinin anlattığı fıkralar ve yaptığı espriler, dinleyicileri sıkmadan hoşça vakit geçirmelerini ve bilgi edinmelerini sağladı. Toplantıya: Kocaeli Aydınlar Ocağı yönetici ve üyeleriyle birlikte İstanbul ve Sakarya Aydınlar Ocağı yöneticileri, CHP yönetici ve üyeleri, Büyük Birlik Partisi üyeleri, Selçuklu Düşünce gurubu, Türk Ocağı, Atatürkçü Düşünce Gurubu yönetici ve üyeleriyle birlikte çok sayıda sivil toplum örgütlerinden vatandaşlar katılmışlardır.

 

 

İlhan Kesici Konferansı: "2017 ve Sonrası Ekonomik ve Siyasi Gelişmeler"  Haberin Devamı

 
Mart 24 2017

- “ Aklı Sahiplenmek Ülkeyi Sahiplenmektir ”

Türk Eğitimsen Konferans Salonu - 24 Mart 2017 - 18 30

 

İşçi sendikaları kullanılarak sanayileşmenin engellenmesi" gibi çok farklı analizde bulunan Tantan, NATO İstihbaratının oluşturduğu "Güvenlik Mimarlığı" konsepti nedeniyle Kandile'e girilemediği ve PKK'nın mal varlığına el konulamadığını iddia etti. Fırat'ın doğusunun PKK'ya bırakıldığını ve Karadeniz'in bazı agresif ailelerinin çocuklarının Yunanistan'da yüksek öğrenim adı altında gelecek için binlerce özel eleman gibi yetiştirildiklerini açıklayan Tantan, Süleyman Şah Türbesi ile Ege Adalarının onlarcasının da terk edildiğinin altını çizdi.

 “ Aklı Sahiplenmek Ülkeyi Sahiplenmektir ”  Haberin Devamı

 
Mart 18 2017

- Kocaeli'de Meral Akşener Fırtınası!

Fuar içi Çağlayan Restorant - 18 Mart 2017 - 14 30

 

18 Mart Cumartesi günü Kocaeli'de esen Meral Akşener rüzgârı Türkiye gündeminde de önemli bir yer tuttu. Hemşerileriyle buluşan Meral Akşener'in bir mitinge dönüşen toplantısı Pazar günü havuz medyası hariç bütün medyada, özellikle Kocaeli gazetelerinde çok geniş şekilde aktarıldı.

 

 

Kocaeli  Haberin Devamı

 
Mart 05 2017

- Selçuklu’da Başkanlık Sistemi Konuşuldu

Türk Eğitimsen salonu - 05 Mart 2017 - 14 00

 

Dünya üzerinde 52 ülkede Başkanlıkla yönetildiğini aktaran Yazar; Güney Amerika ülkelerinden Bolivya, Kolombiya, Panama, Venezuella, Ekvador, Paraguay, Şili, Meksika, El Salvador, Honduras, Guatemala'daki Başkanlığı anlatırken bu ülkelerde sayısız darbenin yaşandığını da ekledi. Toplum katmanlarının kendini ifade edemediği durumlarda sosyal patlamaların ve beraberinde darbenin yaşandığını dile getiren Konuşkan, temsil kabiliyeti dumura uğradığında otomatikman çatlamaların yaşandığını beyan etti.

 

 

Selçuklu’da Başkanlık Sistemi Konuşuldu  Haberin Devamı

 
Şubat 11 2017

- Milli Mücadeleye Türkistan-Azerbaycan Türkleri ve Hint Müslümanlarının Katkıları

Fuar İçi Sivil Toplum Merkezi - 11 Şubat 2017 - 15 00

 

Milli Mücadele yıllarında Türkistan ve Azerbaycan Türkleri ile Hint Müslümanlarının katkılarını tarih, edebiyat ve sosyolojik pencereden anlatan Cengiz Arslan Bey dinleyicilerde heyecan ve duygu dolu anlar yaşattı. Cengiz Arslan Bey dünya tarihinde eşi benzeri olmayan bu hadiseyi anlatırken, Türk dünyasının önemli şairlerinden örnekleri kendi şiveleri ile büyük bir başarıyla okudu.

Milli Mücadeleye Türkistan-Azerbaycan Türkleri ve Hint Müslümanlarının Katkıları  Haberin Devamı

 
Ocak 05 2017

- Kıbrıs’ta Son Sözü Kim Söyleyecek!

Marmara Otel- Taksim - 05 Ocak 2017 - 13 00

 

Milli Düşünce Merkezi ve Türkiye Barolar Birliği'nce "Birlikte Türk Milletiyiz" başlığı adı altında Taksim The Marmara Otelinde düzenlenen panelde, Türkiye'nin önde gelen siyaset, ilim ve fikir adamlarıyla, Eski Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ, Kıbrıs'ta yapılmak istenen oldu-bittilere karşı çarpıcı açıklamalarda bulundular.

 

 

Kıbrıs’ta Son Sözü Kim Söyleyecek!  Haberin Devamı

 
Aralık 28 2016

- “ Türk Siyaseti Kontrol Altındadır ”

Kocaeli TES Salonu - 28 Aralık 2016 - 19 00

 

Selçuklu Düşünce Kulübü Başkanı Süleyman Pekin'in açılış konuşmasını yaptığı söyleşide ilginç mesajlar verildi. "Durum muhakemesine düşmandan başlamaz" diyerek söze giren Pehlivanoğlu; eğitimden savunmaya, ekonomiden dış politikaya ve hukuktan kültüre kötü gidişimiz karşısında Türk aydınının sessizliğini kınadığı ifade etti. Ve "Türk olmak zordur, Türk aydını olmak daha zordur. Aydın olarak gereğini yapmaksa en zorudur" dedi.

 

 

“ Türk Siyaseti Kontrol Altındadır ”  Haberin Devamı

 
Aralık 27 2016

- Başkanlık Sistemi ve Milli Egemenliğimiz

İstanbul Darülziyafe - 27 Aralık 2016 - 14 30

 

27 12 2016 Tarihinde "Hepimiz Türkiyeyiz" platformu adı altında Milli Düşünce Merkezi ve İstanbul Barolar Birliğince, İstanbul-Süleymaniye Darülziyafe Restoran'ın konferans salonunda düzenlenen panel'e konuşmacı olarak, Milli Düşünce Merkezinden eski Devlet Bakanı Sadi Somuncuoğlu, GAZİANTEP Milletvekili PROF. Dr. Ümit Özdağ, Prof. Dr. Birgül Ayman Güler ve İstanbul Barolar Birliği Başkanı Doçent Dr. Ümit Kocasakal katılmışlardır. Panel'in yönetimini, İSTANBUL Aydınlar Ocağı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Erkal yapmıştır.

 

 

Başkanlık Sistemi ve Milli Egemenliğimiz  Haberin Devamı

 
Kasım 26 2016

- 2017'ye Girerken "Türkiye Ekonomisi" Riskler ve Fırsatlar

İzmit Otel Asya - 26 Kasım 2016 - 19 00

 

Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Ruhittin Sönmez'in açılış konuşmasından sonra kürsüye gelen eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, "Cumhuriyetten itibaren Türkiye'nin büyüme performansına baktığımızda istikrarsız bir çizgi görünüyor. Bir sene bakmışsınız yüzde 9 büyümüşüz, öteki yıl baktınız yüzde 4 küçülmüşüz. Dolayısıyla böyle bir büyümede dalgalanma arttığı için sanayicilerimiz ve iş adamları önünü göremiyor. Bizim büyümeyle ilgili sorunumuz, potansiyel büyüme dediğimiz, artışı uzun vadede devam ettirebilmek" dedi.

2017  Haberin Devamı

 
Kasım 18 2016

- Selçuklu Düşünce Kulübünde "Heredot ve Türkler" Konferansı

Türk Eğitim Sen Salonu - 18 Kasım 2016 - 18 30

 

Kocaeli'nin 14 yıllık fikir kuruluşu Selçuklu Düşünce Kulübü güz dönemi Kasım ayı toplantısında İstanbul Yeditepe Üniversitesi Profesörlerinden Mehmet Bayrakdar'ı konuk etti. "Heredot ve Türkler" başlıklı konferansa ilgi yoğun oldu.

Selçuklu Düşünce Kulübünde "Heredot ve Türkler" Konferansı  Haberin Devamı

 
Kasım 05 2016

- “Hukuk Devleti İlkesinden Sapmalar”

Sakarya Aydınlar Ocağı - 05 Kasım 2016 - 06 30

 

Sakarya Aydınlar Ocağının her ay düzenlemiş olduğu konferanslar serisinin bu ayki misafir konuşmacısı, Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Ruhittin Sönmez'di. Ruhittin Bey'in "Hukuk Devleti İlkesinden Sapmalar" konulu Konferansı, kalabalık dinleyici topluluğu tarafından ilgiyle izlendi.

“Hukuk Devleti İlkesinden Sapmalar”  Haberin Devamı

 
Ekim 20 2016

- Selçuklu’da Türk Dünyası Tartışıldı

TES Konferans Salonu - 20 Ekim 2016 - 18 30

 

Kocaeli'nin önemli fikir kuruluşlarından Selçuklu Düşünce Kulübü, Güz dönemi toplantılarının ilkinde Sakarya Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Doçenti Köksal ŞAHİN'i konuk etti. Açılış konuşmasını Selçuklu Düşünce Kulübü Başkanı Süleyman Pekin'in yaptığı "Küreselleşme, Değişen Jeopolitik ve Türk Dünyası" başlıklı konferans Kocaeli Türk Eğitim Sen Konferans Salonu'nda adeta bir Dünya Turu şeklinde geçti ve ilginç tespitlere sahne oldu.

 

 

Selçuklu’da Türk Dünyası Tartışıldı  Haberin Devamı

 
Nisan 28 2016

- “Laiklik Olmasaydı Suriye Yada Irak Gibiydik”

TES Kocaeli Konferans Salonu - 28 Nisan 2016 - 18 30

 

Kocaeli merkezli düşünce kuruluşu Selçuklu Düşünce Kulübü Kut'ülAmare Zaferinin 100'ncü Yıldönümünde Prof. Dr. Hilmi Özden'i konuk etti. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğretim üyelerinden olan Özden'in Kut'ülAmare'nin Günümüze Yansımaları Konferansı'na ilgi büyük oldu. TES Kocaeli Konferans Salonu'nda gerçekleşen konferansta Kocaeli Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Başkanı Yaşar Şanlı,

“Laiklik Olmasaydı Suriye Yada Irak Gibiydik”  Haberin Devamı

 
Nisan 01 2016

- Etik Değerler ve Sosyo-Ekonomik Gelişme

İzmit Otel Asya - 01 Nisan 2016 - 19 30

 

Kamu yönetiminde etik dediğimiz şey, Kamu görevlilerinin karar alırken ve hizmetleri yürütürken uymaları gereken tarafsızlık, dürüstlük, liyakat, saydamlık, hesap verebilirlik, adalet, eşitlik, kamu yararını gözetme, tutumluluk ve etkinlik, hediye ve rüşvet almama gibi ilke ve değerler bütününden meydana gelmektedir. Etik davranış ilkelerinin dayandığı değerler, aynı zamanda iyi bir kamu hizmetinin temelini oluşturmaktadırlar.

 

 

Etik Değerler ve Sosyo-Ekonomik Gelişme  Haberin Devamı

 
Mart 18 2016

- Selçuklu’da Korku ve Şiddet Tartışıldı

Kocaeli Türk Eğitim Sen Konferans Salonu. - 18 Mart 2016 - 19 00

 

İlimizin önemli düşünce kuruluşlarından Selçuklu Düşünce Kulübü'nün mart ayı toplantısında korku ve şiddet siyaseti tartışıldı. Kocaeli Üniversitesi öğretim görevlilerinden Doç. Dr. Meryem Gürbüz'ün "Moğollar ve Cengiz Han Örneğinde Siyasal Şiddet" konulu konferansı büyük ilgi gördü.

 

 

Selçuklu’da Korku ve Şiddet Tartışıldı     Haberin Devamı

 
İlk Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... Sonraki Son 

Sitede yer alan her türlü yazı, şiir, karikatür vb. eserlerden, eser sahibi sorumludur. Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın resmi görüşü olarak değerlendirilemez.

Akça Koca Kültür Platformu