YAZARLAR

M. Şefik Postalcıoğlu Dosyası

GÜNCEL YAZARLAR

Muhsin BOZKURT

Sorguluyorum...

Atilla Cilingir

Denktaş...

Cevat NAS

Teslimiyet! ...

A. Yağmur Tunalı

Sükut Akşamları 1...

Özcan PEHLİVANOĞLU

Türkân Bebek!...

Mustafa KÜPÇÜ

Fix’in Tuzağı!...

Prof. Dr. Mustafa E. ERKAL

NATO’dan Çıkmak Üzerine...

Prof.Dr. Hacı DURAN

Ahlak Hayatın Sanatıdır...

Mualla Yasdıman

Günçiçek/zaman (5)...

Akademisyen Karaçay Ahıskalı

Yağmacı Demokrasi...

Eğitimci, Şair ve Yazar Osman Oktay

Din Görevlilerinin Genel Kültür, Din ve Siyas...

Prf. Dr. Ahmet M. Gökçen

Faiz Tartışmaları...

Nesim YALVARICI

Vatan Elden Gidince!...

Mehmet Oğuzhan ALTUN

Putin ve Yeni Rus Oligarşisi...

Doç. Dr. Taner TATAR

Gibi...

Yrd. Doç. Dr. Banu GÜRER

Din ve Dünya (2)...

Mustafa ATALAY - Eğitimci

Mustafa

Yazarımıza görüş ve önerilerinizi mustafaatalay@mynet.com eposta adresi aracılığıyla gönderebilirsiniz.

1972 yılında Trabzon'un Tonya ilçesinde  doğumlu. İlk, orta ve liseyi Tonya ve Trabzon'da tamamladıktan sonra KTÜ Fatih Eğitim Fakültesi Biyoloji Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. 1994 yılında öğretmenliğe başladı; Van, Artvin ve Gümüşhane'de öğretmen ve idareci olarak çalıştı. 2001 yılından beri Kocaeli'nde çalışmaktadır. Derince Merkez Bankası Anadolu Lisesi, İzmit Lisesi, Hayrettin Gürsoy Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi, Yunus Emre İmam Hatip Lisesi gibi okullarda görev yaptı.

Trabzon'da amatör takımlarda ve üniversite takımında futbol oynadı. Karadeniz yöresi halk oyunları ekiplerinde yer aldı. Halen futbol, horon ve balık çeşitleri üzerine olan uzmanlığını fiilen sürdürmektedir.

Ahenk Dergisi'ndeki denemeleri oldukça ses getirmişti. Propaganda stratejileri üzerine bir araştırma yazısı Yeniçağ Gazetesi'nce iktibas edilmişti. Sıkı bir kitap okuyucusu, yorumcusu ve gündem gözlemcisidir. Halen Tonya Haber'de köşe yazmaktadır.

Türk Eğitim Sen Şube Yöneticiliği ve Denetleme Kurulu raportörlüğü (halen) yapan Mustafa Atalay bir dönem TÜRKAV (Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı) Kocaeli Şube Başkanlığı, bir dönem de Kocaeli Trabzonlular Derneği Genel Sekreterliği görevlerinde bulundu. İzmit Türk Ocağı, Selçuklu Düşünce Gurubu, Toplumsal Düşünce Derneği, Eğitim 2023 Derneği, Yesevî Ocağı Kültür, Sanat ve Eğitim Derneği üyesidir.

Mimar Sinan Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Sevinç Atalay ile evli olup Fatih Kürşat (site yazarımız) ve Hamza Tuğrul adında iki çocuk babasıdır.

Yazıları    

Sitede yer alan her türlü yazı, şiir, karikatür vb. eserlerden, eser sahibi sorumludur. Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın resmi görüşü olarak değerlendirilemez.

Akça Koca Kültür Platformu