GÜNÜN SÖZÜ

"Batılılar bizi kandırmaktadır." Bu iddiaya inanmak aslında bizim Batılılar'dan aptal olduğumuza inanmakla eşdeğerdir.İskender Öksüz

24 Eylül 2018 13:21 Hepsini Gör

YAZARLAR

M. Şefik Postalcıoğlu Dosyası

GÜNCEL YAZARLAR

Özcan PEHLİVANOĞLU

Doğaya Yani Üretime Dönün!...

Fikret Karatepe

Gel...

Mustafa KÜPÇÜ

Fix’in Tuzağı!...

Prof.Dr. Hacı DURAN

Ahlak Hayatın Sanatıdır...

Mualla Yasdıman

Günçiçek/zaman (5)...

Akademisyen Karaçay Ahıskalı

Yağmacı Demokrasi...

Eğitimci, Şair ve Yazar Osman Oktay

Din Görevlilerinin Genel Kültür, Din ve Siyas...

Prf. Dr. Ahmet M. Gökçen

Faiz Tartışmaları...

Nesim YALVARICI

Vatan Elden Gidince!...

Mehmet Oğuzhan ALTUN

Putin ve Yeni Rus Oligarşisi...

Doç. Dr. Taner TATAR

Gibi...

Yrd. Doç. Dr. Banu GÜRER

Din ve Dünya (2)...

Uzman Eğitmen Murat Pala - Öğretmen

Murat

Yazarımıza görüş ve önerilerinizi murat_pala41@mynet.com eposta adresi aracılığıyla gönderebilirsiniz.

Misak-ı Milli'nin doğu ve batı sınırlarından, Selanik ve Batum'dan göçüp, Kocaeli'nin Bahçecik ve Ferhadiye'sine yerleşmiş ailelerin bir ferdi olarak, 1971 yılında İzmit'te doğdu. Daha çok, ailesinin 1948'den beri ikamet ettiği Derince'li olarak görür kendisini.

Öğrenim hayatını sırasıyla; Derince Cumhuriyet İlkokulu, Derince Lisesi - Ortaokul kısmı, Körfez EML - Elektronik Bölümü, Gazi Ünv. Tek. Eğt. Fakültesi - Elektronik Öğretmenliği ve KOÜ Sos. Bil. Enst. - Eğitim Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi Yüksek Lisans Programında tamamlamıştır.

1994 yılında Ankara - Çubuk'ta elektronik öğretmeni olarak meslek hayatına başladı. Sonra sırasıyla Körfez MTAL (öğretmen, atölye şefi), Hereke Nuh Çimento MTAL (müdür yardımcısı) ve Derince Çınarlı MTAL (öğretmen, atölye şefi) okullarında görevini sürdürdü. Halen son okulunda çalışmaya devam etmektedir.

Türk Eğitim Sen - Kocaeli 1 Nolu Şubesinde 2004 - 2010 yılları arasında iki dönem il yönetim kurulu üyeliği, sonrasında ise halen devam eden denetleme kurulu üyeliği yapmıştır. Bu görevi sırasında il ve ülke çapındaki eğitimin değişik alanlarındaki sorunlar ve çözüm önerileri odaklı toplantı, çalıştay vs etkinliklerde rapor hazırlama, temsil etme görevlerinde bulunmuştur.

Ayrıca, trafik ve çevre bilgisi öğretmeni olarak değişik kurslarda da görev yapmış, uzman öğretmenlik ve C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı unvanlarına da sahiptir. Aynı zamanda Selçuklu Düşünce Kulübü üyeliği devam etmektedir.

Evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

 

 

Misak-ı Milli'nin doğu ve batı sınırlarından, Selanik ve Batum'dan göçüp, Kocaeli'nin Bahçecik ve Ferhadiye'sine yerleşmiş ailelerin bir ferdi olarak, 1971 yılında İzmit'te doğdu. Daha çok, ailesinin 1948'den beri ikamet ettiği Derince'li olarak görür kendisini.

 

 

Yazıları    

Sitede yer alan her türlü yazı, şiir, karikatür vb. eserlerden, eser sahibi sorumludur. Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın resmi görüşü olarak değerlendirilemez.

Akça Koca Kültür Platformu