YAZARLAR

M. Şefik Postalcıoğlu Dosyası

GÜNCEL YAZARLAR

Muhsin BOZKURT

Sorguluyorum...

Atilla Cilingir

Denktaş...

Cevat NAS

Teslimiyet! ...

A. Yağmur Tunalı

Sükut Akşamları 1...

Özcan PEHLİVANOĞLU

Türkân Bebek!...

Mustafa KÜPÇÜ

Fix’in Tuzağı!...

Prof. Dr. Mustafa E. ERKAL

NATO’dan Çıkmak Üzerine...

Prof.Dr. Hacı DURAN

Ahlak Hayatın Sanatıdır...

Mualla Yasdıman

Günçiçek/zaman (5)...

Akademisyen Karaçay Ahıskalı

Yağmacı Demokrasi...

Eğitimci, Şair ve Yazar Osman Oktay

Din Görevlilerinin Genel Kültür, Din ve Siyas...

Prf. Dr. Ahmet M. Gökçen

Faiz Tartışmaları...

Nesim YALVARICI

Vatan Elden Gidince!...

Mehmet Oğuzhan ALTUN

Putin ve Yeni Rus Oligarşisi...

Doç. Dr. Taner TATAR

Gibi...

Yrd. Doç. Dr. Banu GÜRER

Din ve Dünya (2)...

Çetin MUT - Makina Mühendisi

Çetin

Yazarımıza görüş ve önerilerinizi c_mut@mynet.com eposta adresi aracılığıyla gönderebilirsiniz.

10.07.1975 tarihinde Kullar beldesinde dünyaya geldi. İlkokul ve Ortaokul öğrenimini, Kullar İlköğretim Okulunda tamamladı.

Kocaeli Endüstri Meslek Lisesi, Metal İşleri bölümünü kazanarak bir yıl okudu. Yıl sonu sınıf başarı sıralamasında ilk 10 kişi arasına girerek, Kocaeli Teknik Lisesi Makine bölümüne geçti. Makine Teknikerliğini 3 yıl okuyarak mezun oldu. 1993 yılında Kocaeli Üniversitesi, Kullar Meslek Yüksek Okulu, Makine bölümünü kazandı. 2 yıl sonunda Okul birincisi olarak mezun oldu ve dikey geçiş sisteminden yararlanarak Kocaeli Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi,Makine Mühendisliği bölümünü kazandı. 4 yılın sonunda Makine mühendisi olarak mezun oldu.

Lise ve Üniversite hayatı içerisinde, boş vakitlerinde sebze ve meyve pazarlamacılığı işleriyle uğraştı.1999 yılı Kasım ayında vatani görevini yapmak üzere İzmir'e gitti. Askerliğini, kısa dönem olarak İzmit Deniz Hava Üs Komutanlığı'nda tamamladı.

2001- 2002 yılları arasında Kocaeli Üniversitesi, Kandıra Meslek Yüksek Okulunda Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı. 2003 yılından itibaren özel şirketlerde çalışmaktadır. Çalışmış olduğu şirketlerde sırayla, İmalat şefi, Üretim müdürü ve Kalite Kontrol Müdürü olarak görev yapmıştır ve şu an Satın alma müdürü olarak görev yapmaktadır.

Ayrıca, 1996 yılında itibaren de Kocaeli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünde, Yetkili Kalorifer ve Doğalgaz Ateşçisi yetiştirme kursu eğitmeni olarak görev yapmaktadır.

Evli ve bir çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Yazıları    

Sitede yer alan her türlü yazı, şiir, karikatür vb. eserlerden, eser sahibi sorumludur. Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın resmi görüşü olarak değerlendirilemez.

Akça Koca Kültür Platformu