GÜNÜN SÖZÜ

Bu felek, alçakları, sefilleri, devlet ve ikbale eriştirdiği için cevher sahibi insanlara yazık oluyor. Muhammed İkbal

21 Kasım 2019 11:26 Hepsini Gör

YAZARLAR

M. Şefik Postalcıoğlu Dosyası

Prof.Dr. Hacı DURAN - Akademisyen

Hacı

Yazarımıza görüş ve önerilerinizi duranhaci@gmail.com eposta adresi aracılığıyla gönderebilirsiniz.

Besni'nin Sayören köyünde 1961'de doğdu. İlkokulu köyde okudu. Orta Okula Besni İlçesinde başladı. Daha sonra Sivas Lisesi'nde yatılı öğrenci olarak okudu. Erzurum'da İslâmî İlimler Fakültesi'nde başladığı yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde tamamladı. Molla Sadra'da Varlık Nazariyesi ve Hareket Felsefesi konusunda mezuniyet tezi hazırladı. Daha sonra İstanbul Üniversitesi'nde Sosyal Yapı Sosyal Değişme Anabilim dalında Prof. Dr. Mustafa Erkal'in yönetiminde çalışarak doktorasını tamamladı. Altı yıl Osmanlı Arşivleri'nde çalıştı. Daha sonra Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde altı yıl çalıştı. 2000 yılından bu yana Adıyaman Eğitim Fakültesi'nde akademik çalışmalarına devam etmektedir. 2000-2007 yıllarında Adıyaman Eğitim Fakültesi Dekanlığını yaptı. Ergenekon davası tutuklusu Fatih Hilmioğlu'nun bir operasyonu ile Eğitim Fakültesi dekanlığından alındı. Adıyaman Üniversitesi 2006 yılında kurulduğunda bu üniversitenin tek kadrolu profesörüydü. O tarihten bu yana Üniversite'nin idari görevlerinde çekildi.

Endüstri sosyolojisi, din sosyolojisi, etnik sosyoloji ve eğitim sosyolojisi alanlarında çok sayıda makalesi bulunmaktadır. 2008 yılından bu yana ulusal gazetelerde ve ulusal yayın yapan sitelerde güncel meseleler hakkında sosyolojik değerlendirmeleri içeren yazılar yazmaktadır. Endüstri Çağının Dinamikleri adıyla yayınlanmış bir kitabı bulunmaktadır. Halen Yerel Siyaset dergisi'nde ve vakit gazetesinde peryodik olarak yazmaya devam ediyor.

Yazıları    

Sitede yer alan her türlü yazı, şiir, karikatür vb. eserlerden, eser sahibi sorumludur. Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın resmi görüşü olarak değerlendirilemez.