GÜNÜN SÖZÜ

Büyük zekâlar kavramları, orta zekâlar olayları, küçük zekâlar, insanları tartışır. La edri

09 Aralık 2019 16:53 Hepsini Gör

YAZARLAR

M. Şefik Postalcıoğlu Dosyası

Şefika ÜLKER - Hattat - Müzehhibe

Şefika

Yazarımıza görüş ve önerilerinizi hattatsefika@hotmail.com eposta adresi aracılığıyla gönderebilirsiniz.

1976'da  İzmit'te doğdu. 1992'de İzmit Ticaret Meslek Lisesi (muhasebe)'nden mezun oldu. Evlendi. 2005 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuarına bağlı Güzel Sant. Eğit. Merkezinde Hüsn-i Hat (Mahmud Şahin hocadan) ve Tezhip dersleri (Abdullah Aydemir hocadan) almaya  başladı. Ko-mek de Mahmud Emekli hocadan Arapça, Konservatuarda Semend Akçağ hocadan Osmanlıca dersleri aldı. 2008 yılında Sülüs, Nesih yazıdan icazet almaya hak kazandı. Rik'a, Kufi yazılarını tamamladı şu anda Talik yazı meşk ediyor. 2008 yılında Anadolu Ün. Muhasebe Bölümüne kaydoldu. Hattat ve Ressam Turan Sevgili hocadan Perspektif ilmi için Kara Kalem dersleri almaktadır. 2008-2009 ve 2009-2010 Eğitim yıllarında Mahmud Emekli Hocanın teşvikiyle Körfez Halk eğitimi ve Derince Halk Eğitimi Merkezlerinde Hüsn-i Hat ve Tezhip hocalığı yaptı.  Körfez'de Ülker Sanat Evini açtı. Kendi yerinde öğrenci yetiştirmektedir

Karma Öğrenci sergileri dışında, Bursa da Süleyman Çelebi'nin izinden adlı sergi ve Üsküdar da  Hasbahçe Sanat grubu tanıtım sergisine katıldı. Seka Park Mevlevi Evinde 3 Eseri bulunmaktadır.

Yazıları    

Sitede yer alan her türlü yazı, şiir, karikatür vb. eserlerden, eser sahibi sorumludur. Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın resmi görüşü olarak değerlendirilemez.