GÜNÜN SÖZÜ

İnsan da ağaç gibi yükselmek istediği nisbette kökünü derine salmalıdır. Fredrik Nietzce

17 Kasım 2019 13:42 Hepsini Gör

YAZARLAR

M. Şefik Postalcıoğlu Dosyası

Anasayfa » Aydın Gözüyle » Güncel » Alptekin CEVHERLİ » ... Gün Gelir Hesap Döner ...

... Gün Gelir Hesap Döner ...
Tarih: 14 Mart 2014 Yazar: Alptekin CEVHERLİ-Yazar Kategori: Güncel

... Gün Gelir Hesap Döner ...

 

Allah, bu milleti gerçekten de seviyor...

Hikâye bu ya; Allah-ü Teala'nın makamına melekler gelirler, savaş çıktığını ve İngilizlerin sıkıntıda olduğunu söylerler. Allah (c.c.), "Onlar sömürgecidir, işlerini bilir" der.

Aradan bir süre geçer bu kez Almanların savaşa girdiğini anlatırlar. Allah (c.c.), "Almanlar çalışkan insanlardır onlar başlarının çaresine bakar" der.

Ardından Japonların güç durumda olduğunu girdikleri savaşı kaybetmek üzere olduklarını haber verirler. Allah (c.c.), "Onların öyle teknolojileri var ki, her türlü engeli aşarlar" der.

Melekler bu sefer Türklerin savaşa girdiklerinden ve sıkıntıya düştüklerinden bahsederler. Allah (c.c.) bu kez ise, ''Getirin çizmelerimi, onlar bensiz yapamaz'' der.

Ne kadar güç duruma düşerse düşsün, kimler nerelerde ne kumpaslar kurmaya kalkarsa kalksın, Allah (c.c.) bir şekilde bu milleti selâmete erdiriyor.

Aziz milletimiz, ne kadar derin uykuya dalarsa dalsın; bütün tershanelerine girilse de, bütün orduları dağıtılsa da yine de Rabbim dengeleri öyle bir değiştiriyor ve kartları yeniden karıyor ki; bütün hesaplar altüst oluyor.

Siz istediğiniz kadar Washington'da, Moskova'da, Londra'da, Erbil'de veya Tahran'da sözüm ona think tank yapın; millet istediği kadar gözü kapalı bir heyulanın peşine takılsın, yine de memleket bir şekilde düze çıkıyor.

Meşhur şiirdeki gibi "Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın" duasını edenler hâlâ çoğunlukta.

Demek ki bütün hesapların üstünde de bir hesap var... Siz ne kadar hesap yapsanız da Allah bir şekilde Türk Milleti'ne yardım ediyor.

Eee,atalar boşuna dememiş, "Keser döner, sap döner. Gün gelir hesap döner" diye.

* * *

Kırım'da işler iyice karıştı. Rusya tahminimizden de önce ve ama gereken hazırlıkları da yapmadan fiili bir durum oluşturdu ve Kırım'ı işgal ediverdi.

Böylece Putin-Medvedev ikilisinin yıllarca uğraşarak hazırladıkları ve yeniden SSCB benzeri 'Büyük Rusya' kurma hayalleri daha birinci sınavda öngörüsüzlük ve hesapsızlık sonucu yerini büyük bir hüsrana ve yıkıma bırakmak üzere...

Kırım'ı işgal için 6 ay kadar sonra şartların olgunlaşmasını beklemek ve bölgedeki Ruslara çifte vatandaşlık vermek yerine Kızılordu'yu Kırım'a sokarak, Suriye'de elde ettiği diplomatik başarıyı askeri bir zaferle taçlandırmak isteyen Putin, oluşturmaya çalıştığı güçlü Rusya hülyasını da kâbusa dönüştürdü. Buna son çarın kâbusu da diyebiliriz...

 

 

14 Mart 2014

Yazi ile ilgili görüş ve önerilerinizi acevherli@yahoo.com adresine gönderebilirsiniz.

Bütün Yazıları

Sitede yer alan her türlü yazı, şiir, karikatür vb. eserlerden, eser sahibi sorumludur. Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın resmi görüşü olarak değerlendirilemez.